Materiały dla nauczycieli

strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

17-02-2016
Warsztaty "Innowacyjne metody nauczania języka niemieckiego"

Wydawnictwa Cornelsen i BC Edukacja oraz Stowarzyszenie PASE zapraszają na warsztaty Andrei Finster Innowacyjne metody nauczania języka niemieckiego. • czy języka niemieckiego można uczyć się ze smartfonu lub tabletu? • co to jest Augmented Reality i jakie ma zastosowanie w nauczaniu języka niemieckiego? (osobie, która najlepiej przetłumaczy to angielskie pojęcie na język niemiecki i polski ufundujemy cenną nagrodę książkową, szczegóły podamy na spotkaniu) • jak sobie ułatwić przygotowanie zajęć? • czy są nowe metody motywowania studentów do nauki języka niemieckiego? Na te i inne pytania odpowie Andrea Finster na przykładzie podręcznika Panorama, którego jest współautorką. Warsztaty odbędą się w następujących miastach i terminach: Kraków 29 marca 2016 godz. 15:00-16:30 Uniwersytet Ekonomiczny, ul. Rakowicka 27 31-510 Kraków, Pawilon Sportowy, sala nr 8 Wrocław 30 marca 2016 godz. 14:30-16:00 Österreich Institut, Zaułek Świdnicki, ul. Ofiar Oświęcimskich 19 50-069 Wrocław Łódź 31 marca 2016 godz. 15:00-16:30 Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź sala nr 0.01 Warszawa 1 kwietnia 2016 godz. 15:00-16:30 Uniwersytet Warszawski, Instytut Germanistyki ul. Dobra 55, 00-312 Warszawa Aula 1.007 Każdy uczestnik otrzyma materiały wydawnictwa Cornelsen oraz certyfikat uczestnictwa w szkoleniu. Udział jest nieodpłatny po wcześniejszym podaniu danych oraz wybranego terminu warsztatów za pośrednictwem formularza kontaktowego http://www.bc.edu.pl/formularz.php . Termin zgłoszeń mija dnia 21 marca 2016 r. (zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszego terminu przyjmowania zgłoszeń). Zgłoszenia nadesłane do dnia 29 lutego 2016 r. będą premiowane nagrodą w postaci audiobooków z serii Lextra DaF-Krimi (http://www.bc.edu.pl/lektury.php?prod_id=112). Ponadto wśród uczestników każdego spotkania zostaną rozlosowane po trzy najnowsze słowniki Dudena. Nie trzeba dodawać, że poczęstujemy Państwa kawą, herbatą i lampką wina! Zapraszamy serdecznie i czekamy na zgłoszenia!

03-11-2015
Kapelusze Lektora

W tym roku ponownie aktywnie uczestniczymy w Kapeluszach Lektora. Byliśmy już w Warszawie, a 7 i 8 listopada będziemy w Krakowie i Rzeszowie. Zapraszamy lektorów różnych języków do odwiedzenia nas, więcej informacji o Kapeluszach jet tutaj: http://kapeluszelektora.pase.pl

04-10-2015
I Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli Języka Niemieckiego

Przyszłość nauczania języka niemieckiego - Innowacje i wymiana doświadczeń. To wydarzenie, które stowarzyszenie PASE zdecydowało się zorganizować po raz pierwszy w swojej ponad dwudziestoletniej historii. Odbędzie się 10 października 2015 w Warszawie. Więcej informacji na stronie www.konferenz.pase.pl. Nasze wydawnictwo jest partnerem tego wydarzenia, a Cornelsen sponsorem głównym. Serdecznie zapraszamy lektorów języka niemieckiego do udziału!

strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17